Devir Daim Pompası Arızası

Devir Daim Pompası Arızası

Devir Daim Pompası Arızası

Araçlar bu sayede hararet yapmaz ve suyun verimli şekilde soğutma sisteminde kullanılması söz konusu olur. Özellikle aşırı sıcak havalarda sürücülerin bu sisteme çok dikkat etmesi gerekir. Aracın motorunun ve bu sistemin zarar görmemesi adına devir daim işleminin aralıksız olarak devam etmesi gerekir. Sıcaklığın aşırı artmasına bağlı olarak conta ve keçe gibi malzemelerin zarar görmesi söz konusu olur. Bu durumda aracın su kaçırması söz konusu olur. Su eksilirse hararet süreci, başlar ve araç motorunu revizyona kadar götüren bir sürecin başlaması söz konusu olur.
 
Devirdaim pompası arıza belirtileri araçların daha büyük sorunlar yaşamaması için izlenmelidir. Her bir belirti daha büyük sorunların ortaya çıkmadan çözümü için sürücülere zaman kazandırır. Aracını takip eden araç sahipleri bu önemli değişiklikleri hemen fark eder. Devir daim arızasına bağlı olarak:
  • Motor ısısı artar.
  • Soğutma sıvısı dışarı sızar ve sistemin çalışması mümkün olmaz.
  • Soğutma sıvısının basıncında önemli bir düşüş gözlenir.
  • Aracın daha çok gürültülü şekilde çalıştığı görülür.
  • Soğutma sıvısı kirlenir ve sıvı içinde kalıntılar oluşur.
Zamanında yapılacak çalışma ve oluşturulacak çözümler sayesinde araç performansını olumsuz etkileyecek arızalardan uzak kalmak mümkün olur. Her türlü zorlu yol şartında güvenle ilerlemek için devir daim pompasının düzenli şekilde çalışıyor olması gerekir.
 
Devirdaim arızası durumunda hararet sorunu oluşmadan önce aracın kaputundan buhar çıkabilir. Elbette bu önemli bir belirti olmakla beraber, çoğu zaman bu buhar çıkması geç kalındığını gösterebilir. Düzenli periyotlarla birlikte yapılan bakım esnasında, araç sıvılarının gözden geçirilmesi gerekir. Bu sayede devirdaim pompasının düzenli çalışıp çalışmadığından haberdar olunur. 
 
Servisimiz bu konuda hem bakım çalışması yapıp hem de sorunları giderme konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Aracınızın iyi bir performans ile ulaşım fırsatı bulması için devir daim pompasının sağlıklı ve sağlam olması gerekir. Bu sayede çalışmada sorun yaşanmazken bunun araca önelmiş katkılarından söz etmek mümkün olacaktır.
 

Devir Daim Pompası Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X